8 tipů, jak na kudrnaté vlasy

Jak na kudrnaté vlasy? Kudrnaté nebo vlnité vlasy jsou výjimečně a specifické, stejně specifická proto musí být i péče o ně. Kosmetický průmysl se proto věnuje i péči speciálně o tyto vlasy. Dívky, ženy i muži s kudrnatými nebo vlnitými vlasy se dokonce spojili a vytvořili svá společenství a skupiny například na Facebooku. Zde si vzájemně radí, jaký typ kudrn který z nich má a jakým způsobem je vhodne pečovat právě o jeho typ vlasů. Věděli jste, že kudrnaté vlasy se dělí na několik typů? Je to škála od č. 1, to jsou rovné vlasy, až po označení 4C, což jsou vlasy nejvíce vlnité.

Velmi zajímavá je i informace, ze správně zvolenou péčí a také postupem při mytí vlasů a jejich sušení se dá docílit opravdu velkého zvýraznění přirozených kudrn. Z jemných vlnek tak mohou vzniknout i neuvěřitelně krásné prstýnky.

Kudrny chtějí svůj šampon a kondicionér  

Kudrnaté a vlnité vlasy si zaslouží speciální péči. Mají totiž zcela jinou strukturu, než vlasy rovné. Při umývání dbejte na to, že správně se šamponem umývá pouze pokožka hlavy. Té je třeba věnovat jemnou masáž prsty, aby se dokonale odstranila mastnota a nečistoty. Vlasy není nutné nijak šamponem drhnout, ani mnout, nečistoty se spláchnou šamponem, který na ně steče a také vodou, kterou se šampon splachuje.

Vlasy nechte přirozeně uschnout nebo použijte difuzér

Jakékoliv česání a foukání vlasů je natahuje a také zatěžuje. Při touze po kudrnách je výhodné používat difuzér, který dá kudrnám prostor k získání objemu a podpoří i jejich načechraný tvar. Pokud nemáte difuzér, nepoužívejte hustý kartáč, ale raději společně s kondicionérem na prstech jemně pročesávejte vlasy prsty a zároveň je lehce mačkejte, abyste podpořili kudrny.

Kudrny chtějí svoji extra péči

Vlnité vlasy mají sklony k vysušování a jsou poréznější, než vlasy rovné. Péče o ně je tedy náročnější. Doporučujeme používat pravidelně hydratační masky a oleje, které jsou určené speciálně pro tento typ vlasů.

Mejte vlasy méně často

Velmi časté mytí vlasů podporuje jejich masteni. Stejně tak jsou častým mytím vlasy zbytečně vysušovány. Následkem jsou matně vypadající vlasy a rychle se mastící pokozka hlavy, od které se mastí vlasy u kořínků. Při příliš mastných vlasech doporučujeme použití kartáče z přírodních štětin, který přebytečnou mastnotu rozptýlí na vlasy a tím jim částečně poskytne přirozenou ochranu.

Tipy pro rozčesávání

Pro snadnější rozčesávání doporučujeme používat například růžovou vodu ve spreji nebo speciální sérum na rozčesávání kudrn. Raději než běžný hřeben rozčesávejte svoje kudrny hřebenem se širokými zuby nebo jemným kartáčem.

Definujte kudrny

Kudrnaté vlasy dokážou udělat velkou parádu a podtrhnou přirozený vzhled jejich nositelky či nositele. Aby byl efekt co nejvýraznější, použijte gel nebo pěnu pro objem speciálně pro kudrnaté vlasy. Ty nejen neberou objem, ale také vydrží déle načechrané.

Pozor na příliš vysoké teploty

Všechny vlasy se vlivem vysokých teplot ničí a vysušují. Máme na mysli jak žehličky na vlasy, tak foukání vlasů fénem s příliš vysokou teplotou. A u kudrn to platí dvojnásob. Kudrnaté vlasy vysušené vysokou teplotou mají totiž tendenci se daleko více lámat.

Kudrny chtějí satén a hedvábí!

Kudrnaté vlasy mají tendenci se více zacuchávat. Zaslouží si proto extra péči v čase spánku. A nejen vlasy! I vaše pleť bude pozitivně reagovat na saténové nebo hedvábné potahy na polštář! Nevěříte? Vyzkoušejte!

Máte málo vlasů nebo lysinky?

I tento problém se díky moderní medicíně dá dnes vcelku jednoduše a profesionálně řešit. Moderní metoda transplantace vlasů se aplikuje jak u mužů tak i u žen a v poslední dekádě stále častěji a velmi úspěšně. Všem, komu nadměrně vypadávají vlasy, tedy svitla naděje! Svoje vlasy také můžete proti vypadávání podpořit správnou domácí péči a také stravou!

 

Jaké vlasy máte vy? Rovné nebo kudrnaté?