Nešvary soukromých parkovišť v okolí pražského letiště

Aby nedošlo k mýlce, dnes budu psát o těch opravdu mrňavých, které nabízejí parkování prakticky na zahradě jen pro několik málo vybraných vozů. S velkými profesionálními službami zatím moc zkušeností nemám. Podíváme se na to, jak by takový soukromý parking u letiště rozhodně vypadat neměl.

I když bych teď moc rád napsal, že jde jen a pouze o moje zážitky, nedá mi to a na konec přidám i pár zkušeností od přátel – samozřejmě s jejich svolením. Tak, jste připraveni na místy občas trochu zamotanou jízdu po (na první pohled) celkem slušně vyhlížejících parkovištích?

Já rezervačky nedělám, prostě přijeďte


„Ono mi sem zase tolik aut nejezdí, nebo se nahlásí a už nepřijedou. Tak to nedělám.“ Tak by se dal stručně shrnout přibližně pětiminutový telefonický monolog pana majitele. Chápu, hlásit se tři týdny dopředu je asi pro někoho moc. Kvalitu služeb jsem nakonec netestoval. Chyběla mi na to odvaha – nechat si propadnout letenky za spoustu peněz by byl totiž docela drahý špás.

Vo tý sedačce mi nikdo neřek

Potřebujete kolíbku do auta pro dítě, protože ta vaše je poměrně velká a vy od kamarádů dobře víte, že ne každému autu na ni bude stačit pás? Tak to máte smůlu. Můžete telefonovat, jak chcete, stejně nakonec narazíte na obsluhu s připitomělým výrazem a hláškou z nadpisu.

Poté, co se kolíbku do připraveného auta zkrátka připevnit nepodařilo, mi bylo nabízeno:

  • odvoz mým vlastním autem,
  • odvoz dítěte v kolíbce na volno,
  • převoz v náručí, protože je to přece kousek.

Vynechal jsem všechna sprostá slova na adresu majitele a zavolal si taxíka. Vrcholem bylo, když mi obsluha po návratu hrdě ukazovala jakýsi polystyrenový zmetek (čti klasickou sedačku), do které prý slečnu, až trochu poporoste, umístí příště. Tak pánové, tady prostě žádné příště nebude. Ano, chápu, že bojujete o zákazníky (čtěte ZDE) a naslibujete jim hory doly, ale já ze sebe blbce dělat nenechám.

Není fabie jako fabie

Holt je to oblíbené autíčko, takže mě nepřekvapilo, když jsem na přiděleném place zaparkoval vedle tří jejích identických kolegyň. Pan majitel chtěl nechat klíčky, aby mohl s autem couvnout, kdyby chtěl někdo odjet. OK, s tím nemám problém.

Po návratu na mě však čekalo překvápko. Jen tak mezi řečí jsem se dozvěděl, že se mým klíčem snažil „prý omylem“ odemknout jiné auto. To se mu povedlo, ale na startování už nedošlo. Cosi se tam prý rozbilo. U mě naštěstí bylo všechno bez chybičky, tak jsem jen suše polkl, politoval majitele onoho vozu a rychle zmizel.

Proč mám na kolech bláto?

A teď jedna historka od Honzy. Taky si myslíte, že když zaparkujete auto na štěrkovém parkovišti a navíc za plotem s kamerami, tak bude určitě v bezpečí? Tak to neznáte mazané majitele parkovišť.

Vážně víte, kde jste nechali své auto?

Jakmile vaše letadlo odletí, prostě vaše auto převezou někam na louku za město a vrátí ho teprve pár hodin (nebo i minut) před vaším návratem. Přesně tak, nedělám si legraci. A Honza na to přišel jen proto, že jeho auto (se kterým zajel před odstavením na parkovišti do myčky) mělo kola plná bláta. Majitel tvrdil, že už to tak muselo být a tečka. Teprve později z internetu se Honza dozvěděl, že tohle parkoviště je známé právě výše popsanou praktikou.

Bez klíčů vám tady auto nepřevezmou (proč asi?) a kamery jsou taky jen pro legraci – nemají totiž nahrávání. A pak si někde zaplaťte hlídání pro auto, že?

Sem se koupal, tak to tak neprožívejte

A na závěr něco k pobavení od Michala. Domluvil si po telefonu parkování na zahradě u jednoho sympatického pána na přesný den a hodinu. Přijel, a pak zazvonil. A znovu, a ještě jednou, a ještě... Vydržel to asi čtvrt hodiny (klobouk dolů, já už bych dávno bral kramle a hledal jinde). Nakonec vylezl majitel jen v županu. Bez omluvy prostě otevřel bránu a zkasíroval rodinu.

Pak se na deset minut ztratil (Michal byl samozřejmě nervózní, protože je měl také vézt na letiště), a teprve pak jeli. Měli to jen tak tak. A důvod? Prý se koupal a času dost. Michalovy nervy bych chtěl mít, no vážně.

A to je pro dnešek všechno. Jen doufám, že jsem vás moc nevyděsil. Pevně věřím, že velká profesionální parkoviště to mají zařízené docela jinak. Až budu vědět víc, určitě vám rád poreferuju. A bude to brzy, protože máme s manželkou v merku jedno zbrusu nové SÚVéčko, a to určitě někde mez rodinnými domy nebo v obchodních centrech nechávat nebudu.

P.S.: Nepropadejte panice – jestliže chcete u letiště zaparkovat jenom na otočku, pořád je dostupné 15 minutové parkování zdarma před terminály. Jen nám ho odpovědné instituce trochu přeznačily – více info ZDE.

  • Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *