Jak jsem vyřešil parkování u letiště úplně zdarma

Najít ideální parkování u letiště, kde nezaplatíte moc (nebo ideálně vůbec nic), není zase tak složité. Musíte se jen smířit s tím, že nevystoupíte těsně před terminálem, ale budete se muset přepravit jednu či dvě zastávky MHD nebo to zkrátka dojít pěšky.

Přiznám se, že sám bych na všechny tyhle tipy v životě nepřišel – hodně mi pomohli hlavně kamarádi z kolejí a kolegové z práce, několikrát ročně odesílaní na služební cesty. Seznam možná nebude kompletní, takže se předem omlouvám – na druhou stranu, vždycky mi můžete nějaký dobrý tip připsat do komentářů. Budu za to rád.

Víc než tisíc míst, aneb jak se parkuje v OC Šestce

A začnu hned svým oblíbeným obchodním centrem. Dobře se tu nakupuje. Zatímco já si dávám príma baštu v Hébéčku, manželka s dětmi se toulá po obchodech, a já pak jen chodím pro tašky s nákupem.

Ale ještě lépe mají zařízené parkoviště. Po celou dobu tady totiž parkujete zdarma (ne jenom hodinu pro nákup, a pak šmytec). Takže stačí přijet ve standardní otevírání době, tzn. od 8:00 do 22:00 hod, zaparkovat, nasednout na některý z hojně jezdících spojů MHD směrem do centra, a nechat se dovézt až k letišti s veškerou bagáží.

Rekord v parkování zdarma? Tři týdny


Každý den v OC Šestce parkuje tolik aut, že si jednoho navíc prostě nikdo nevšimne. Já tu parkoval nejdéle osm dní, ale znám i borce, kteří se u auta neukázali přes tři týdny, a nic se nestalo. Mimochodem, plocha parkoviště se táhne až na střechu, takže si můžete vybrat, kde bude vašemu rodinnému přibližovadlu nejlépe.

Na co si dát pozor

  • Tak především na otevírací dobu – mezi 22:00 a 8:00 se sem jednoduše nemusíte dostat.
  • Nenechávejte v autě nic cenného.
  • Neparkujte na fialově označených parkovacích zónách pro rodiny s dětmi. I když máte v autě autosedačku a podmínky splňujete, myslete na to, že se tahle místa nacházejí blízko u vchodu, a někdo by si mohl déle zaclánějícího automobilu všimnout.
  • Není OC jako OC, k zaparkování totiž vybízí i to na Zličíně. Tady to ale půjde zdarma jen na pět hodin (o víkendu), a za každou další započatou hodinu platíte 50 Kč. Nic moc, že?

Mohlo by se hodit

Kdybyste se rozhodli hodit OC Šestku do navigace, mohlo by to zlobit. Vyzkoušeno. Takže kompletní adresa je Fajtlova 1090/1, 161 00, Praha 6.

Zapomeňte na značky!

Abyste nesjeli z cesty jako já, naučte se absolutně ignorovat veškeré značky typu Parking free airport v okolí OC Šestky i všude jinde. Často totiž vedou na parkoviště placená – potvrzení najdete TADY.

Na Divokou Šárku a pak na MHD

Asi deset minut autobusem od letiště leží další skvělá parkovací zóna – Divoká Šárka, kde se mezi řadovými domky vždycky najde místa dost a dost. Stačí prostě slušně zaparkovat, počkat si na MHD (spoj 119, pokud si dobře pamatuju, jezdí ve špičce i několikrát za hodinu) a nechat se dovézt přímo k letišti. Stál jsem tu se svou fabií asi 14 dní a žádný problém – dokonce ani naštvané pohledy od starousedlíků se nekonaly.

A co jsem slyšel odjinud, je to v téhle čtvrti celkem klidné a auta se tu nekradou. Další plus. Bohužel se poslední dobou dost často mluví o zavedení rezidentních zón – tak uvidíme. Budu situaci průběžně sledovat.

Na co si dát pozor

  • Místní si dost často značí vjezdy na pozemky nebo do garáže. Někde jsou ale pruhy na silnici vybledlé nebo cedule zpola zarostlé křovím – tak bacha na to! Určitě nechcete po příjezdu řešit odtažení vozidla na záchytné parkoviště!
  • Určitě si na auto nedávejte plachtu nebo cokoliv jiného – půjde o jasný signál pro zloděje, že se na místě nejspíš chvíli zdržíte. A to určitě nechcete.

U Prioru zaparkujete přímo před ubytovnou

Parkování tady je docela vtipné – alespoň pro mě. Napoprvé jsem totiž hledal zmíněný obchodní dům, a teprve ochotný kolemjdoucí mi (po salvě řehtavé smíchu) prozradil, že to, co hledám, je vlastně ulice s názvem U Prioru. Paráda.

Ale jinak je tu celkem milo. Zaparkujete před dobře vypadající ubytovnou (žádný vybydlený bungalov nečekejte), co chvíli odtud jezdí spoje MHD a udržované chodníky jsou přívětivé ke křehkým kolečkům cestovních kufrů. Prostě idyla bez chybičky. Nebo máte ještě lepší tip? Napište mi a já se o něj rád podělím s ostatními čtenáři.

Můj tip: Zaparkovat zdarma se dá i přímo na letišti, ale jen na 15 minut – více info TADY.