Jak se ženy s makromastií mohou cítit sebevědomě a pohodlně ve svém těle?

Makromastie jsou ve zkratce opravdu velká prsa. Makromastie může ženám způsobovat mnoho problémů - jak fyzických tak psychických. Jak se s nimi vypořádat? Lze s velkými prsy plnohodnotně žít? Pojďme si poodhalit život a možnosti žen s makromastií.

Co je makromastie a jak ovlivňuje život ženy

Velká prsa mohou znamenat opravdu vysokou zátěž na psychiku ženy. Nejvíce trpí dívky v pubertě, pro které jsou velká prsa pod drobnohledem okolí, jež na ně často upozorňuje a dívku tak přivádí do nepříjemných situací.

Mladé ženy pak mohou mít obrovské problémy pro vstup do sexuálního života. Některé z nich jej kvůli svým velkým vnadům raději ani nezahájí. Pro mladé i dospělé ženy často nadměrně velké poprsí znamená neúnosnou zátěž na záda.

Možnosti léčby makromastie

Léčba makromastie nebo gigantomastie například medikací není možná. Jedinou reálnou možností, jak eliminovat následky toho, že žena disponuje nadměrné velkým poprsím, je operativní zmenšení prsou na plastické chirurgii.

Jaké jsou vhodné sportovní aktivity pro ženy s makromastií?

Makromastie znamená velký problém téměř ve všech pohybových a sportovních aktivitách. Jedním z mála sportů, při kterém není zatěžována páteř a pohybový aparát ženy s nadměrnými ňadry je plavání a pobyt ve vodě. Nicméně i při plavání mohou ženě velká ňadra zavázet.

Jak se vyrovnat s psychickými dopady makromastie

Pro ženy jsou velká ňadra většinou velmi psychicky zatěžující. Jsou pod tlakem okolí a nejsou se vzhledem svého těla spokojené ani ony samy. Většinou vedou cesty těchto žen k odborníkům. Psychologové dokáží pomoci se sebepřijetím, nedokáží však ovlivnit to, jak ženu s velkými ňadry vnímá její okolí.

Jaké jsou možnosti chirurgického zákroku pro redukci makromastie?

Moderní medicína a její perspektivní obor plastická chirurgie nabízí pro ženy postižené makromastií nebo gigantomastií jednoznačné a funkční řešení jejich problému. Tím je plastická operace - mammaplastika. Ta spočívá v odebrání velkého množství tkáně ňader a v jejich následné modelaci. Výsledkem jsou symetrická prsa, která svoji velikostí nezatěžují záda pacientky. Skvělým benefitem je také spokojenost pacientky se svým vzhledem a znovunabytá psychická stabilita ženy.

Jaká jsou rizika operace?

Plastické operace ženského poprsí se po celém světě úspěšně provádějí již více než 60 let a za tu dobu operací prsou - ať už zvětšením nebo zmenšením poprsí - prošly stovky tisíc žen. Rizika tohoto typu operace jsou proto minimální.

První plastická operace prsou byla provedena více než před 60 lety. A prsa od plastického chriruga má dnes opravdu velké množství žen. Dominují samozřejmě silikonová ňadra. Starší ženy nebo ženy po porodu a kojení také absolvují pouze úpravu tvaru bez použití implantátu.

Proplatí operaci pojišťovny?

Ano a to považujeme za opravdu skvělou zprávu! Pokud žena podstupuje mammaplastiku ve formě zmenšení svého poprsí ze zdravotních důvodů, nemají pojišťovny s proplacením tohoto úkonu žádný problém. Pokud je operace indikována a doporučena odborným lékařem, pojišťovna tuto operaci pacientkám ze svého pojištění hradí. Vždy je ale potřeba konzultovat toto se svou pojišťovnou.

A co vy? Znáte ve svém okolí nějakou ženu, kterou trápí opravdu velká ňadra? Nebo znáte dokonce nějakou ženu, která si nechala ze zdravotních důvodu svoje prsa radikálně zmenšit? Napište nám, jak je se svým vzhledem spokojena dnes!