5 účinných způsobů, jak na vrásky kolem očí: Jak se jich zbavit a získat mladistvý pohled

S přibývajícími lety stárne naše tělo, což se navenek projevuje vzrůstajícím ochabnutím kůže. Ukážeme si, jakou roli hraje ve zpomalení stárnutí péče o pleť. Představíme si přípravky na vrásky a stárnoucí pleť, které fungují jako účinná prevence vzniku vrásek. 

Příčiny vzniku vrásek kolem očí

To, jak se na nás podepisuje čas, ovlivňují do značné míry genetické faktory. Na stárnutí pokožky má samozřejmě vliv i náš životní styl. Tím je myšlen způsob, jakým zacházíme se svým tělem na každodenní bázi. Například toxiny z cigaret výrazně přispívají ke ztrátě kolagenu, který rozhoduje o pružnosti pleti. Jak neblaze na vrásky kolem očí působí pravidelné pití tvrdého alkoholu také netřeba zmiňovat. Rovněž chronický nedostatek spánku a permanentní stres zapříčiňují křehkou a povadlou pleť. Z toho vyplývá, že správnou životosprávou dokážeme výrazně zlepšit stav organismu včetně kůže.

5 účinných způsobů, jak se zbavit vrásek kolem očí a získat mladistvý vzhled

Když zařadíte následující pětici osvědčených doporučení do vašeho běžného života, zpozorujete výsledky už po první obměně buněk, k níž dochází jednou za 28 dní. 

1. Zdravá strava a dostatek hydratace

Na prvním místě je pochopitelně jídlo a voda, z nichž se obnovují naše fyzické tkáně. Kvalita tohoto “stavebního” materiálu je tedy naprosto zásadní. Právě proto se doporučuje pití dostatečného množství té nejčistší vody, protože jsme z 80 % tvořeni vodou.

Vzhledem k nevalné kvalitě běžně dostupných potravin určitě neprohloupíte, pokud si opatříte podomácku vypěstované plodiny. Například můžete odebírat zeleninové a ovocné přebytky od spřátelených zahrádkářů, kteří hnojí tradičním hnojem, zalévají dešťovou vodou a obejdou se bez většiny agrojedů.

Také se vám vyplatí investovat do přírodních za studena lisovaných olejů s omega kyselinami a vitamíny A a E, které při pravidelné konzumaci zvyšují produkci kolagenu. 

2. Používání kvalitních očních krémů s obsahem retinolu a kyseliny hyaluronové

Efektivní způsob, jak vyzrát na vrásky kolem očí, spočívá i ve vnější “impregnaci” pleti. Lidé ze starých civilizací se pravidelně mazali oleji, které získávali z rostlin ve svém okolí. A tak ani vy nešlápnete vedle, když si opatříte makadamiový, arganový, kokosový nebo jiný šetrně zpracovaný olej. Na rozdíl od konvenčních krémů z ropných produktů tyto oleje vaši pleť doopravdy vyživí a kromě toho je můžete i jíst.

Rovněž si otestujte přírodní kosmetiku, kam se přidává kyselina hyaluronová. Takové přípravky vaši pleť nádherně hydratují. Když je tam i retinol, čili druh vitamínu A, bude obnova buněk podpořena i zvenku opravdu maximálně.

3. Masáže a cvičení pro oční okolí

Vhodné přípravky zapracovávejte do obličeje formou jemné masáže. Její techniku můžete nastudovat z návodů na YouTube, kde si vyhledejte i videa na téma obličejová jóga. Tam si osvojíte cviky jak na vrásky kolem očí, tak na zpevnění kontur celého obličeje. Ty se pak dají provozovat klidně během řízení auta.

4. Ochrana pokožky před slunečním zářením

Nepodceňujte negativní dopady UV záření, ale ani krémů s ochrannými faktory. Raději pravidelně jezte zelené listy, saláty, rajčata a mrkev. Neváhejte sáhnout ani po šťávě z mladého ječmene a řase chlorelle, ať vaše kůže načerpá dostatek chlorofylu a karotenoidů. Další fytoprotektivní látky obsahuje též vysokohorská maca.

5. Estetické zákroky jako botox nebo kyselina hyaluronová

Co nespraví ani systematická péče, tam přichází na řadu výplně vrásek kyselinou hyaluronovou a dočasné vypnutí některých mimických svalů pomocí botoxu.

Jak vybrat správný oční krém

Chcete-li pomocníka jak na vrásky kolem očí, tak na zbytek obličeje, vyberte si přírodní krém na váš typ pleti namíchaný podle věku, protože stáří mění vlastnosti pokožky. Orientaci při výběru kvalitní kosmetiky vám usnadní zákaznické recenze, doporučení známých nebo porada s profesionální kosmetičkou.

Tento základní manuál vám může posloužit i jako motivace ke změně vašeho životního stylu, když díky němu víte, jak moc se na vráskách kolem očí podepisuje špatná péče. Přejeme vám mnoho zdaru při výběru správných prostředků k péči o mladistvý vzhled vaší pokožky.